fbpx

Kauplus Tallinnas
Männiku tee 104a
Avatud E-R 10.00-18.00; L 10.00-16.00
Tel: (+372) 52 56 053
E-mail: tallinn@vannituba.ee

Esindus Tartus
Sisustus E Kaubamajas
Avatud E-R 10.00-18.00
Tel: (+372) 53 099 198
E-mail: tartu@vannituba.ee

Vannitoa renoveerimisest

Vannitoa ja dušširuumi renoveerimine mõjutab Teie igapäevast elurütmi üsna tugevalt. Tegemist on tööga, mis kestab mitu nädalat, ent mõeldes lõpptulemusele, siis on see seda väärt.

Planeerimine

Enne ruumi planeerimist on oluline, et määratleksite enda perekonna vajadused. Elate üksi, kahekesi või kuulub perekonda erinevates vanustes inimesi? Kõik aspektid on olulised kui valite riputustarvikuid, kappe, põranda-ja seinakatteid. Pered kasutavad dušširuumi väga intensiivselt kogu päeva vältel. Eriti hommikuti, mil pereliikmed tahavad kõik ühel ajal ruumi kasutada. Väikestele lastele meeldib vannis mänguasjadega mängida ning hambaid pestes toolil seista. Kõik see nõuab täiendavat hoiuruumi. Asjade hoidmiseks võite vannituppa soetada stiilseid hoiukarpe, mis on kompaktsed ja võtavad vähem ruumi. Mida vähem kappe ja riiuleid Te vannituppa planeerite, seda avaram see tundub.

Kujundus

Vannitoa kujundamisel ei ole piire. Võite valida stiili, mis sobib kokku Teie ülejäänud elamispinnaga. Kõik on võimalik. Ärge seadke enda fantaasiale piire ning valige omapäraseid kujunduselemente. Värvid on võtmesõnaks vannitoa kujundamisel. Mängige sisustuse ja plaatide värvidega, sest see lisab Teie vannitoale omapära. Üsna tavatu on puitpõrandat kohata vannitoas, ent ka see on võimalik. Vannitubade ja dušširuumide olulisteks elementideks on segistid. Ka neid on saadaval erinevates värvides ja stiilides. Samuti saate valida dusinurka või dušiseina just oma vannituppa sobivate mõõtude või klaasitooniga (Baltijos Brasta).

Eelarve

Sea endale eelarve: kui palju saad maksimaalselt kulutada vannitoa või dušširuumi renoveerimisele? Arvesta ka sellega, et ise tehes võib Teil ette tulla töid, mis osutuvad ülejõukäivaks ning peate palkama professionaali. Küsige  hinnapakkumist. Kindlasti veenduge ka, et olete kirja pannud kõik tehtavad tööd. Kapid ja karbid asjade hoidmiseks on sama olulised kui seinad ja põrand. Ärge unustage ka neid eelarvesse planeerimast. Kui soovite uue vannitoasisustuse paigaldada samale kohale, kus vanagi, siis mõõtke ja pange kirja nende suurused ning paigutus vannitoas. Juhul kui ostate paigaldatava duššinurga aluse, siis valige selline, mille põrand ei oleks libe. Uue trapi paigaldamise korral veenduge, et trapi komplektis oleks ka trapirest. Nii väldite olukorda, kus paigaldatud trapile ei sobi ostetud trapirest.

Ole valmis ootamatusteks

Vannitoa remontimisel võib olla üsna ebamugav ning nõuab kehvade elamistingimustega harjumist, kuniks töö on tehtud. Mõelge läbi kuidas te sel ajal toime tulete. Võimalusel minge selleks ajaks kodust ära.
Arvesta ka ettenägematute kulude  ning viivitustega. Võib juhtuda, et põranda või seinakatte alt tuleb välja mõni ootamatus või kogu veetorustik tuleb välja vahetada. Selliste ootamatuste vältimiseks on oluline varasem põhjalik planeerimine. Vannitoa renoveerimine tasub end alati ära ning lisab teie kodule väärtust. Vannitoa või dušširuumi renoveerimine on parim aeg ka tualettruumi renoveerimiseks, torude asendamiseks.

Näpunäited

Vannitoa renoveerimise planeerimisel arvesta olemasolevate ühenduskohtadega.
Planeerige enda vannituba selliselt, et kõik pereliikmed naudiksid seal viibimist. Mõtle ka laste turvalisusele kui olete valimas põrandaplaate ja valgusteid.

Planeerige piisavalt hoiuruumi. Riiulid igapäevaseks kasutamiseks mõeldud asjadele, kapid harva kasutatavate asjade ja rätikute hoidmiseks ning korvid musta pesu jaoks. Arvestage ruumi ka laste vannimänguasjadele.

Kui vannitoas on ka aken, siis veenduge, et võimalikult palju valgust paistaks ruumi. Loomulik valgus on alati parem kui kunstlik.

Jaga lahkelt teistega:
ENG / FIN / RU
Scroll to Top